Zeg nee tegen een hogere btw op sport

Geplaatst op 3 juni 2024
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn

De plannen van de nieuwe regering om de btw te verhogen voor een hele reeks diensten en producten, treffen ook iedereen die zelf aan sport doet of sportwedstrijden bezoekt. De sportschool en de vechtsportevenementen dreigen duurder te worden. Ondernemers in de sport, zoals sportschoolhouders en promotors, zullen bezoekers verliezen. Maar wat misschien het meeste schadelijke gevolg is: minder mensen zullen blijven sporten en bewegen. Daarom ondersteunt de Vechtsportautoriteit de oproep om deze plannen te herzien.

De Vechtsportautoriteit heeft als een van haar kernopdrachten: werken aan een gezonde vechtsportsector. De plannen om de btw te verhogen, zijn schadelijk voor de vechtsport. Minder mensen zullen de sporten gaan beoefenen. Sportscholen verliezen klanten en krijgen het zwaarder. Evenementen worden duurder en zullen bezoekers verliezen. Daardoor zullen sommige promotors stoppen met het organiseren van wedstrijden. Dat betekent ook: minder kansen voor jonge sporters om wedstrijden te vechten en zich te ontwikkelen. De hele sport wordt er dus door geschaad.

Daarnaast heeft de hele sportsector de opdracht van de politiek om zoveel mogelijke Nederlanders te laten sporten en bewegen. Omdat het goed is voor de mensen, en omdat een gezondere bevolking minder zorgkosten maakt. De btw-plannen ondermijnen dit goede werk.

Daarom steunt de VA de campagne: #geenhogerebtw

De VA is geassocieerd lid van NOC*NSF en lid van het Platform Ondernemende Sportaanbieders, twee van de trekkers van deze campagne.

Omdat de cultuursector en de media net zo hard getroffen worden, met ook schadelijke gevolgen voor de hele samenleving, trekt de sportsector samen op met de cultuursector en de media in een brede campagne, waarin de nieuwe regering wordt opgeroepen om af te zien van de btw-verhogingen.

Wil je de campagne steunen? Je vindt campagnemateriaal op geenhogerebtw.nl/