Tijdens de NOC*NSF Nationale Sportweek van 16 tot en met 25 september wordt in heel Nederland aandacht gegeven aan sport en bewegen. Het thema van de Nationale Sportweek is dan ook: ‘Sport doet iets met je’. Mensen worden uitgenodigd om actief te worden, bijvoorbeeld door ene vechtsport te beoefenen.
Met behulp van de Sportwijzer kunnen mensen een sport vinden die bij hen past. Zo kunnen ze uitkomen op het rijke vechtsportaanbod in ons land.
Op 16 september 2022 start de nationale sportweek. Dit jaar treden vier steden op als gastgemeenten: Alphen aan den Rijn, Amstelveen, Lelystad en Dordrecht. Het doel is om iedereen aan het sporten en bewegen te krijgen, iedereen op hun eigen manier.
Ambassadeur en kickboksicoon Rico Verhoeven promoot de 10 @ 10 Challenge. Op school leren kinderen in 10 minuten 10 verschillende sporten kennen. Want hoe leuk is het om samen te sporten!
Juist nu is dat belangrijk. Als gevolg van de coronacrisis gingen mensen minder vaak sporten. Het is nog lang niet terug op het oude niveau. Onder jongeren is de terugloop relatief het grootst. Dit is slecht voor het individu, voor de sportsector en voor de volksgezondheid. De VA juicht het daarom toe dat via de Nationale Sportweek wordt bijgedragen aan het weer in beweging krijgen van jong en oud.