De oprichting van één bond voor de vechtsport is een hot topic in de Nederlandse vechtsportwereld. Het kwam dan ook uiteraard ter sprake toen VA-directeur Farid Gamei onlangs te gast was bij Warrior Talk, de talkshow van Remy Bonjasky.
Gamei legt in het programma uit wat de stand van zaken is rond de totstandkoming van de nieuwe bond. Gastheer Bonjasky vraagt kickboksicoon Nieky Holzken wat hij er eigenlijk van vindt.
Holzken geeft aan dat het hem twintig jaar geleden al verbaasde dat hij de ene keer onder de ene bond moest vechten en de volgende keer onder een andere bond, met elke keer weer andere regels. Hij is dus voorstander van één bond, maar is wel benieuwd wat er dan gebeurt met de huidige organisaties.
Gamei benadrukt dat de mensen die de huidige organisaties vormen, enorm belangrijk zijn voor de sport. ‘Zij hebben heel veel gedaan voor de sport en moeten zeker meegaan. Alleen is het zo dat de huidige organisaties zich met name richten op scheidsrechters en juryleden voor de evenementen. Maar als je kijkt naar andere sporten, naar waar een bond eigenlijk allemaal over hoort te gaan, dan is dat ook breedtesportontwikkeling, topsport ondersteuning, opleidingen, tuchtrecht, doping, dat soort zaken. Dat wordt tot nu toe niet echt opgepakt in onze sector. Wij willen die bond zodat de overkoepelende bondstaken, die in andere sporten goed geregeld zijn, ook in de vechtsport worden geregeld.’
Bonsjasky zegt de oprichting van één bond ook toe te juichen. ‘Ik ben er ontzettend blij mee.’
De hele uitzending van Warrior Talk is hier terug te zien